KONST / Litografier / Färglitografi 9234514
*
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 19:12:03
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
Läs mer om Hjördis Lindblad
nr 923 4514
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Färglitografi , Hjördis Lindblad (1909-1971), 43/260, motivet: 53x63
Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjördis Lindblad
Hjördis Lindblad, svensk mÃ¥lare född 1909 i Kristianstad, död 1971.Läs mer om Hjördis Lindblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hjördis lindblad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



